Rekrutacja na rok szkolny 2019/2020

Szanowni Państwo,

12 marca 2019 r. rozpoczął się zewnętrzny etap rekrutacji do publicznych przedszkoli w Kobyłce. Więcej informacji w dziale Rekrutacja.

Zespół Przedszkola Zielony Wiatraczek

KUCHCIKOWO - BABECZKI WIELKANOCNE

W dniach 17.04 – 19.04.2019 r. odbędą się warsztaty kulinarne, podczas których dzieci własnoręcznie przygotują babeczki wielkanocne. Szczegółowe informacje znajdują się na małych tablicach ogłoszeń dla poszczególnych grup.

Zespół Przedszkola Zielony Wiatraczek

WYCIECZKA DO MUZEUM NARODOWEGO W WARSZAWIE

Dnia 26 kwietnia 2019 r. dla dzieci z grup Żabki i Biedronki organizowana jest wycieczka na lekcję muzealną do Muzeum Narodowego w Warszawie.

Temat lekcji muzealnej dla grupy Żabki: „Zabawy z barwami”.
Jako początkujący artyści zaczniemy stawiać pierwsze kroki w świecie kolorów. Poszukamy barw ciepłych i zimnych, podstawowych i pochodnych, kontrastowych i uzupełniających. Zastanowimy się też, co sprawia, że jedne obrazy wydają się nam wesołe, inne zaś smutne.

Temat lekcji muzealnej dla grupy Biedronki: „Pomysł na zabawkę”.
Samochód ze szczotki, dźwig z klamerek, miasto z kartonu. Ciekawa zabawka może powstać z niczego. Wystarczy świeżym okiem spojrzeć na otaczające nas rzeczy. Jakie jeszcze przedmioty tworzyli i tworzą projektanci z myślą o dzieciach? Co lub kto ich inspiruje? Poszukamy odpowiedzi na te pytania. Każdy z nas wykona także wyjątkową papierową zabawkę.

Informacje organizacyjne:

  1. Wyjazd o godzinie 9.00.
  2. Prosimy o przyniesienie plecaka z wodą.
  3. Planowany powrót – godzina 13.00 – 13.30.

KOSZT WYCIECZKI: 20 zł

ZAPISY NA WYCIECZKĘ PROWADZONE SĄ W SEKRETARIACIE PRZEDSZKOLA ORAZ U WYCHOWAWCÓW GRUP DO DNIA 24.04.2019 r.

Zespół Przedszkola Zielony Wiatraczek